فهرست

درباره سامانه جاما

سامانه جامع املاک و مشاورین املاک در بهمن ماه سال 1393 با هدف ایجاد دسترسی آسان به اطلاعات املاک و مشاورین و یکپارچه سازی آنلاین سیستم جستجوی املاک کشور توسط متخصصین کشور طراحی و به مرحله اجرا رسید. در بهمن ماه سال 1394 با رشد در تقاضا در جستجوی آنلاین املاک، پروژه سامانه جامع املاک و مشاورین املاک بار دیگر با به کار گیری تیم حرفه ای و کارشناسان متخصص به صورت جدی و با به کار گرفتن تکنولوژی و فناوری های روز دنیا، به روز رسانی و پیاده سازی شد و در نهایت، سامانه جاما در فروردین ماه سال 1395 فعالیت خود را به صورت آزمایشی در شهر تهران آغاز کرد.

سامانه جاما در یکسال گذشته با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در جستجوی املاک، با گردآوری و ساماندهی اطلاعات آژانس های املاک تهران فعالیت خود را گسترش داد و توانست با بیش از 3400 آژانس املاک مورد تایید سازمان اصناف و املاک تهران ارتباط گیرد و به صورت رایگان جزئیات اطلاعات آژانس ها و مشاورین املاک را در اختیار چند هزار کاربر به صورت روزانه خود قرار دهد.

با کمتر از گذشت یک سال از فعالیت آزمایش سامانه جامع املاک و مشاورین املاک، امروز این سامانه پذیرای بیش از 9000 کاربر حقیقی در روز می باشد که ترافیکی حدود 18 میلیون صفحه در ماه را به همراه می آورد. ما همواره به دنبال افزایش اطلاعات مفید و ارائه فایل های املاک مردمی و رسمی از سوی کاربران و مشاورین املاک هستیم و در این راستا در جشن یک سالگی فعالیت سامانه جاما در بهار 96، این سامانه به فعالیت آزمایشی خود پایان داد و از ین پس پذیرای تمامی مردم ایران زمین خواهد بود.

سامانه جاما چیست؟

جاما یک سامانه اینترنتی است که برای کاربران ایرانی امکان ثبت اطلاعات املاک خود با هدف فروش و اجاره را فراهم می سازد. این اطلاعات براساس شهر، محله، قیمت، تعداد اتاق خواب و سرویس های بهداشتی املاک طبقه بندی شده و به سادگی قابل جستجو می باشد. این سامانه به آسانی برای مشاورین مسکن و اشخاصی که قصد فروش و یا اجاره ملک دارند، فضای تبلیغاتی فراهم کرده و هیچ محدودیتی در تعداد آگهی های منتشر شده در سایت ایجاد نمی کند. جاما مرجع کاملی برای پاسخ به نیازمندی های ملکی با کمترین تلاش و هزینه می باشد.

کاربران جاما چه کسانی هستند؟

کاربر های سامانه املاک اینترنتی جاما کسانی هستند که در بازار املاک ایران به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم فعالیت می کنند. کاربر های سامانه جاما از نظر نوع فعالیت به دسته های مختلف تقسیم می شوند.

  1. آژانس های املاک و مدیران این مجموعه ها می توانند با ثبت نام در سامانه جاما، نه تنها به عنوان یک مشاور و بلکه به عنوان یک مجموعه فعالیت کنند. صفحه های اختصاصی برای آژانس های املاک امکان معرفی و جذب مشتری را برای مجموعه های فعال فراهم می سازد. پس از ثبت اطلاعات آژانس املاک، مجموعه های برتر و فعال در دسته بندی استانی، شهری و محله ای قرار می گیرند.

  2. مشاورین املاک پس از ثبت نام به عنوان مشاور در سامانه جاما می توانند به صورت اختصاصی برای آژانس های املاک و به صورت مستقل فعالیت کنند. مشاورین املاک به عنوان عضوی از سامانه جاما می توانند اطلاعات املاک موجود را به صورت آگهی ملک ثبت کنند و با مشتری های خود به اشتراک بگذارند.

    مشاورین املاک برتر و فعال در سامانه جاما می توانند با استفاده از صفحه های اختصاصی برای مشاورین املاک، فعالیت خود، آژانس املاک و آگهی های املاک خود را معرفی کنند. صفحه های اختصاصی مشاورین املاک به دسته بندی، مدیریت و بایگانی آگهی های املاک کمک شایانی کرده و اشتراک این صفحه های به عنوان یک پایگاه اینترنتی برای جذب مشتری و ارائه املاک در فضای مجازی است.

  3. متقاضیان املاک در سامانه املاک اینترنتی جاما به دو دسته متقاضی و ارائه دهنه تقسیم می شوند. ارائه دهنده ها معمولا مالک، مشاور و یا آژانس املاکی هستند که اطلاعات ملک را به عنوان آگهی برای فروش و یا اجاره در سامانه جاما ثبت می کنند. دیگر متقاضیان، کاربر هایی هستند که همراه و یا در زمان های مشخص به دنبال خرید و یا اجاره ملک برای مصارف شخصی، تجاری و یا اداری هستند. تمامی کاربر های سامانه جاما و متقاضیان املاک می توانند بدون هیچ محدودیتی به جستجوی ملک، آژانس املاک، مشاور املاک و یا اتحادیه املاک بپردازند.

  4. اتحادیه های املاک قسمتی جدا نشدنی از بازار املاک ایران هستند که همراه به معاملات ملکی و تحولات در بازار ملک نظارت دارند.

ماموریت سامانه جاما

سامانه جاما در چند سال فعالیت خود در زمینه املاک اینترنتی همیشه در تلاش بوده است که بستری مطلوب برای فعالان بازار املاک و متقاضیان املاک در ایران فراهم کند. بستر موجود در سامانه جاما امکان فعالیت برای آژانس ها و مشاورین املاک را فراهم کرده است که بتوانند اطلاعات املاک موجود برای فروش و اجاره را بدون محدودیت نوشتاری و تصویری در فضای مجازی منتشر کنند تا میلیون ها کاربر ایرانی با استفاده از شبکه اینترنت بتوانند به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

عدم محدودیت زمانی و نوشتاری برای املاک در سامانه جاما شرایط بایگانی و ثبت در موتور های جستجو را به وجود می آورد که در نتیجه به بازدید بیشتر از آژانس ها و مشاورین املاک کمک شایانی می کند. در راستای معرفی و افزایش بازدید از آژانس های املاک محلی دسته بندی استانی، شهری و محله ای در سامانه جاما انجام شده است. این امکان در سال های گذشته برای متقاضیان املاک در جهت پیدا کردن متخصصین املاک در شهر و محله های مختلف بسیار کارا و مفید واقع شده است.

چشم انداز سامانه جاما

با توجه به استقبال مردمی از سامانه های اینترنتی و رشد در تقاضای ارائه خدمات به صورت مجازی، در چشم انداز نه چندان دور، انتظار می رود که سامانه جاما سهمی گسترده در بازار املاک اینترنتی ایران داشته باشد و بتواند خدمات نوین متناسب با تقاضای بازار را به فعالان و متقاضیان املاک ارائه کند.

روند تغییرات در سامانه جاما

سامانه جاما به عنوان یک عضو فعال در بازار املاک ایران همراه در حال تغییر و بهبود کیفیت ارائه خدمات ملکی به صورت مجازی است. بهبود کیفیت خدمات معمولا به صورت تغییرات ساختاری در بستر سامانه، استفاده از تکنولوژی های نوین و بهبود تجربه کاربران است.

تغییرات در سامانه جاما

راه اندازی آزمایشی جاما

پنجشنبه 16 اردیبهشت 1395

پس از ماه ها تلاش روزانه، سایت آزمایشی جاما با امکان نمایش اطلاعات آژانس های املاک تهران راه اندازی شد.

افتتاح سامانه جاما

یکشنبه 29 اسفند 1395

پس از یک سال فعالیت و افزودن امکاناتی از قبیل ثبت املاک و نمایش اطلاعات ملک های ثبت شده، سامانه جاما فعالیت آزمایشی خود را پایان داد و سایت به صورت رسمی شروع به فعالیت کرد.

افتتاح سایت وبلاگ جاما

شنبه 14 مهر 1397

انتشار اولین مطلب و افتتاح وبلاگ سامانه جاما برای ایجاد ارتباط و اطلاع رسانی درباره تغییرات و امکانات جدید سامانه جاما.

سایت وبلاگ جاما

افتتاح سامانه اخبار جاما

چهارشنبه 12 شهریور 1399

بازانتشار آخرین اخبار بازار املاک ایران از روزنامه ها و خبرگزاری های رسمی ایران همه در یک جا برای متقاضیان اخبار املاک در سامانه اخبار جاما

سامانه اخبار جاما

آمار استفاده از سامانه جاما

هر روز هزاران نفر از کاربران ایرانی به عنوان مدیر آژانس املاک، مشاور املاک، متقاضی و یا سرمایه گذار به سامانه جامع املاک و مشاورین املاک مراجعه می کنند. سامانه جاما یک بستر برای تمامی نیاز های ملکی فعالان در بازار املاک و مردم ایران است که هر روز در حال رشد و بهبود کیفیت خدمات است.

آخرین به روز رسانی در تاریخ یکشنبه 25 آبان 1399
RW
رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات